Hlavní obsah
 

Řidiče elektrické tříkolky v pražském tunelu zaskočil mráz, policista ji vytlačil

Svízelnou situaci řešil v úterý večer řidič elektrické tříkolky v Praze, když mu v tunelu vypověděla službu baterie. Důvodem byl zřejmě mráz, do kterého právě muž vyrazil tříkolku vyzkoušet, akumulátorům ale nesvědčí teplotní extrémy. Nakonec pomohla policejní hlídka, která stroj z tunelu vytlačila.

 
Řidiče elektrické tříkolky v pražském tunelu zaskočil mráz, policista ji vytlačil

Šofér tříkolky se dostal do problémů kolem 21. hodiny ve Strahovském tunelu. Přivolaná policejní hlídka našla na místě jednomístnou tříkolku, které se vybila baterie.

„Nezbylo nic jiného než zavolat odtahovou službu. Odtah ale odjel s prázdnou neboť 'vozítko' nemělo hák, za který by bylo možné ho natáhnout,” informoval ve středu o případu mluvčí policie Jan Rybanský.

Řídítek tříkolky se podle mluvčího nakonec chopil jeden z policistů.

„Zatímco tlačil vůz před sebou, druhý kolega jel za ním ve služebním vozidle s rozsvícenými majáky, čímž ho chránil před možnou kolizí,” popsal Rybanský.

Řidiči elektrické tříkolky došla v tunelu baterka

Foto: Aktu.cz

Cesta tunelem byla dlouhá několik set metrů, vybitý stroj pak odstavili na parkovišti ve Střešovicích.

„Po slovech díků od majitele pokračovali hlídkaři v noční službě,” dodal mluvčí.

Řidič reportérovi Aktu.cz, který zásah zaznamenal na místě, vysvětloval, že vyrazil na tříkolce, protože chtěl vyzkoušet, jak bude stroj fungovat v mrazu.

Těmto vozidlům ale nesvědčí teplotní extrémy. Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu bylo v Praze v noci na středu zhruba minus devět stupňů.

Co se týče řidiče, podle Rybanského policie nemá podezření, že by porušil předpisy nebo by se dopustil něčeho protizákonného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků