Hlavní obsah

Na skládce ležel mrtvý novorozenec

Na skládce Karlín u Plané na Tachovsku našli policisté mrtvolku čerstvě narozeného chlapce. Na místo jel soudní lékař, který určí příčinu úmrtí. Tělo nalezli pracovníci skládky v igelitovém pytli.

Na skládce ležel mrtvý novorozenec

"K příčině úmrtí chlapce se vyjádří soudní lékař," uvedl pro Právo tachovský policejní ředitel Jaromír Kníže. Lékař zjistil, že jde o chlapce několik hodin po porodu. Dítě mělo ještě pupeční šňůru. Příčinu smrti určí pitva. Policisté zjistili, že pytel s miminkem byl pravděpodobně přivezen v úterním svozu odpadu z okresu Cheb.

"Pitva určí, zda dítě zemřelo nešťastnou náhodou po utajovaném porodu, či zda jej někdo úmyslně zabil. Možností je více," doplnil Kníže.

Policisté budou pátrat po matce. Možná se obrátí i na veřejnost. Kníže se ve své praxi s podobnými případy už setkal. Není to prý až tak výjimečná věc.

Pro nechtěné děti, jejichž matky chtějí zůstat v anonymitě přitom v ČR fungují dva tzv. babyboxy. Matky do nich mohou dítě dát, zdravotníci si je ihned vyzvednou. Děti tak mohou být rychle nabídnuty k adopci. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků