Hlavní obsah

Muže z Tachovska soudí za znásilnění dcer, jedna je mentálně postižená

Jedna dcera je vážně mentálně postižená a druhá s podprůměrným intelektem. Obě žily se svým otcem, který je měl podle obžaloby od jejich čtrnácti let znásilňovat. Třiapadesátiletý muž z Tachovska se začal v pondělí před plzeňským krajským soudem zpovídat z trestných činů znásilnění a soulože mezi příbuznými. Hrozí mu až 12 let vězení.

Muže z Tachovska soudí za znásilnění dcer, jedna je mentálně postižená

Starší z dcer (26) podle žalobců sexuálně zneužil poprvé v roce 2008, kdy nebyla ještě zletilá. Pokračoval pak až do roku 2015, kdy utekla ke svému příteli.

Její o tři roky mladší mentálně postiženou sestru, která se rozumově pohybuje na úrovni čtyřletého dítěte, pak údajně znásilňoval od dubna 2011 až do loňského roku, kdy skončila v ústavu.

„Zneužil bezbrannosti poškozené, která pro svůj mentální hendikep jednání obžalovaného nerozuměla a byla jej jako otce zvyklá poslouchat. Nedokázala mu tak odporovat a dělala to, co jí řekl,“ uvedla státní zástupkyně Věra Brázdová.

Obžalovaný muž před soudem přiznal, že s dcerami měl dlouhodobě intimní styk. „Mohu se zapřísáhnout, že jim bylo už přes patnáct let. Žádná z nich se nebránila. Té starší dceři jsem za to dával peníze a kupoval mobilní telefony. V roce 2017 jsem si ve vesnici našel milenku a s dcerami jsem to stopnul,“ prohlásil muž před soudem.

„K souloži s dcerami došlo vždy, když mě družka naladila na sex a pak se na mě vybodla,” upřesnil obžalovaný.

Dodal, že postiženou dceru, která je zbavena svéprávnosti, měl svěřenu soudem do péče. „Její matka ji chtěla dát do ústavu. Tak jsem si ji nechal u sebe,“ dodal muž, který je podle znalců slaboduchým jedincem s velmi nízkým IQ.

Před soudem vypovídala také starší z dcer. „Poprvé se to stalo, když otcova přítelkyně odjela do nemocnice. Svlékl mně tepláky i spodní kalhotky, povalil na postel a souložil se mnou. Snažila jsem se bránit, ale chytil mi ruce a nohy. Po vyvrcholení šel do koupelny, za pět minut se vrátil a choval se normálně, jako by se nic nestalo,“ vypověděla dívka.

Otce podle svých slov také několikrát přistihla, jak souloží s mladší sestrou. „Lucka klečela v koupelně a opírala se o vanu. On jí to dělal zezadu. Když mě viděl, oblékl se a odešel,“ uvedla dále poškozená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků