„V tuto chvíli známe totožnost pachatele a prověřujeme možné souvislosti s Českou republikou. Zpravodajské služby nemají žádné poznatky, že by Česku aktuálně hrozilo zvýšené nebezpečí. Další informace zveřejníme po zasedání zpravodajské skupiny,” řekl Chovanec.

Policisté se samopaly na Staroměstském náměstí

Policisté se samopaly na Staroměstském náměstí

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

„Nastavená bezpečnostní opatření, která spočívají zejména ve zvýšené hlídkové činnosti na místech s vyšší koncentrací osob, jsou nyní o to intenzivnější. Prvotní zvýšená bezpečnostní opatření jsme nastavili v Praze, kde se již v průběhu noci do ulic vydali policisté vyzbrojeni mimo jiné i dlouhými zbraněmi,“ uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Ve 14 hodin bude s ministrem vnitra i zástupci bezpečnostních složek jednat o možných hrozbách premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Zvýšená bezpečnostní opatření se podle něj týkají i dalších míst v ČR, která ale Bocán blíže nespecifikoval. Dohodli se na tom už v pondělí večer policejní prezident Tomáš Tuhý s ministrem vnitra. Posílené hlídky jsou také v Brně.

Stupeň ohrožení před terorismem zůstal nezměněný na prvním stupni z celkem tří. „V tuto chvíli jakékoliv informace o případném hrozícím nebezpečí pro Českou republiku nemáme. To, zda se případně nastavená bezpečnostní opatření změní, bude záležet také na informacích, které případně zazní na svolané zpravodajské skupině,“ konstatoval Bocán s tím, že česká policie intenzivně spolupracuje s německými kolegy.