„Policisté nyní mapují pohyb vozidla Renault, vyhodnocují kamerové záznamy a výpovědi svědků. Z doposud zjištěných informací vyplývá, že pohyb inkriminovaného renaultu byl zaznamenán už několik minut před nehodou o přibližně dvacet kilometrů dál, a vozidlo se navíc mělo pohybovat ve směru na Prahu, kde také jelo v protisměru,“ konstatovala policejní mluvčí Petra Vedrová.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Srážku dvou aut nepřežili tři lidé

Srážku dvou aut nepřežili tři lidé.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Ihned po oznámení, že se na dálnici pohybuje vozidlo v protisměru, policisté podle Vedrové zburcovali hlídky v terénu, aby nebezpečného řidiče našli.

„Informace však nebyly dostatečně podrobné a řidič se zřejmě několikrát na dálnici otočil a část trasy jel i správným směrem ve svém jízdním pruhu. Příčiny jeho nepochopitelného jednání jsou v šetření kriminalistů,“ dodala mluvčí.

Podle výpovědi svědka, který na nebezpečného řidiče upozornil policii, jel muž v protisměru asi 10 kilometrů. Nepomohlo prý upozornění blikajícími světly ani troubení – podle jeho slov chtěl Rakušan spáchat sebevraždu. [celá zpráva]