Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Vojtěch má tým pro uvolnění karantény. Bez Prymuly

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch sestavil šestičlenný epidemiologický tým, který by měl posoudit důsledky rozvolňování striktních karanténních opatření. Je v něm šéf ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, hlavní hygienička Jarmila Rážová, epidemiolog Rastislav Maďar, Jan Kynčl ze Státního zdravotního ústavu, Roman Chlíbek z České vakcinologické společnosti a anesteziolog Vladimír Černý.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Vojtěch má tým pro uvolnění karantény. Bez Prymuly

Členem týmu tak není epidemiolog Roman Prymula, který je v ČR vnímán jako hlavní tvář boje proti koronaviru a architekt opatření proti šíření infekce.

„Máme mnoho týmů a já nebyl jmenován do žádného, ale do všech vstupuji. Přímo řídím chytrou karanténu a do tohoto vstupuji dle potřeby,“ řekl Právu Prymula.

„Pan náměstek Prymula je nezávislým členem pracovní skupiny pro uvolňování karantény, a to s ohledem na jeho další pracovní vytížení, zejména protože vede rozsáhlý projekt chytré karantény. Pan náměstek má významnou konzultační roli, připomínkuje výstupy pracovní skupiny, a pokud mu to samozřejmě program umožní, účastní se jednání,“ uvedla pro Právo mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

„Cílem této skupiny je navrhnout plán postupného uvolňování opatření v ČR v souvislosti s koronavirem tak, aby se život v ČR vrátil do normálních kolejí a současně jsme nadále udrželi nákazu pod kontrolou. Odborné doporučení a plán postupného uvolňování opatření, který skupina nyní připravuje, bude představen ministrem zdravotnictví po Velikonocích,“ řekla mluvčí.

Prymulu nedávno zkritizoval ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček za jeho výrok, že Česko by se mělo koronavirem nechat promořit. „Toto ne úplně šťastné vystoupení nebude opakovat,“ řekl na Prymulovu adresu Hamáček v rozhovoru pro Lidové noviny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků