Hlavní obsah
 

Ve Španělsku přibylo za den 932 mrtvých. Garáže barcelonské márnice jsou plné rakví

Španělsko za posledních 24 hodin ohlásilo dalších 932 úmrtí na koronavirus. V Evropě je společně s Itálií nejvíce zasaženou zemí virem SARS-CoV-2. Nejhůře je na tom madridský region a Katalánsko. V Barceloně hledají místa, kam ukládat další rakve.

 
Ve Španělsku přibylo za den 932 mrtvých. Garáže barcelonské márnice jsou plné rakví

Celkový počet mrtvých se ve Španělsku vyšplhal na 10 935. Stoupl také počet potvrzených případů, kterých je momentálně 117 710, tedy více než v Itálii, která ale novou bilanci ohlásí během odpoledne. Přes 30 tisíc lidí se ve Španělsku z nemoci Covid-19, kterou virus způsobuje, zotavilo.

Barcelonská márnice už využila svou kapacitu a rakve se zesnulými začala ukládat do podzemních garáží, které se začínají plnit, uvedla agentura Reuters. Zaměstnanci parkoviště kvůli tělům zapnuli klimatizaci.

Márnice v hlavním městě Katalánska využívá i další prostory budovy. „Rakve umisťujeme do skladů a dalších pohřebních domů po celém městě,“ uvedl ředitel Memorial Foundation Fernando Sánchez.

V Katalánsku samotném bylo v noci na pátek potvrzeno celkem 23 460 případů a 2335 úmrtí. Páteční čísla ale tuto bilanci zvýší. Za posledních pět dní mělo toto autonomní společenství v průměru 1686 nových případů a 221 úmrtí denně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků