Hlavní obsah
Filozofická fakulta Univerzity Karlovy Foto: archív FF UK

V rouškách nejste neatraktivní, napsal ženám mluvčí Filozofické fakulty UK a musel skončit

Z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) odchází její mluvčí Petr Kukal. Důvodem jsou jeho příspěvky na sociálních sítích, ve kterých mimo jiné komentoval vzhled žen s rouškami proti koronaviru. Informoval o tom iRozhlas. Kukal potvrdil, že na svém místě skončí po dohodě s vedením fakulty k 31. březnu.

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy Foto: archív FF UK
V rouškách nejste neatraktivní, napsal ženám mluvčí Filozofické fakulty UK a musel skončit

„Důvodem jsou mé příspěvky na sociálních sítích. Dohodl jsem se s panem proděkanem (Danielem Soukupem), půjde o dohodu o ukončení pracovního poměru,” řekl Kukal.

Podle iRozhlasu byly Kukalovy názory s vedením fakulty dlouhodobě neslučitelné a tyto rozdíly se postupně vyjasňovaly. Mluvčí, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou, nastoupil na fakultu v květnu 2018. Předtím spravoval twitterový účet ministerstva kultury, za který dostal v roce 2016 Křišťálovou lupu v kategorii Obsahová inspirace.

Normálně si v pondělí narcistně fotím noviny, ale dnes Vás toho ušetřím. Žádné rozmazané snímky pomuchlané stránky! Pro...

Zveřejnil(a) Petr Kukal dne Neděle 22. března 2020

Kukal řekl, že impulzem k jeho odchodu byly zejména jeho příspěvky z poslední doby. Podle webu iRozhlas jde především o komentáře, ve kterých hodnotil vzhled žen a dívek v rouškách. „Milé ženy a dívky v rouškách, nejste směšné, trapné ani neatraktivní. Jste i v mizerii těchto dní perskými princeznami,” napsal v textu pro Metro. Fotografii článku zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Diskuse vyústila ve stížnost akademickému senátu

Proti jeho textu se část diskutujících vymezila v komentářích. Ženy se v nich ohrazovaly proti hodnocení svého vzhledu. Uváděly, že nosí roušky kvůli šíření koronaviru, a ne proto, aby vypadaly sexy. Jedna studentka pak podala stížnost akademickému senátu fakulty. Serveru řekla, že nežádala Kukalův odchod, ale aby se u takových příspěvků neprezentoval jako mluvčí fakulty.

Podle serveru jí vadilo například to, že ji Kukal ve své reakci na kritiku pod svým příspěvkem upozornil, že „jsi děvčátko mladší než oba moji synové”. Sám Kukal ji pak v odpovědi vyzval, aby se obrátila na senát, uvedl iRozhlas.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků