Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

V ostravském Alzheimercentru je nakaženo 57 lidí

V Alzheimercentru Ostrava je potvrzeno 57 případů nákazy nemocí covid-19. Pozitivních na koronavirus je 40 klientů a 17 zaměstnanců. Zařízení požádalo kraj o personální pomoc a zajištění ochranných pomůcek.

Ilustrační foto Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
V ostravském Alzheimercentru je nakaženo 57 lidí

Už v týdnu bylo v centru pozitivních 30 lidí. „Klienti, kteří byli pozitivně testováni, jsou umístěni ve speciální zóně, která je oddělena od běžného chodu zařízení. Starají se o ně proškolení zaměstnanci, kteří nepřicházejí do styku s ostatními pracovníky ani klienty,“ uvedla dříve Martina Svobodová z Alzheimercentra. Dodala, že většina lidí nemá žádné příznaky nemoci.

Další klienti a zaměstnanci postupovali testy, nyní tak počet pozitivních případů ještě narostl. Alzheimercentrum má 77 klientů a 70 lidí v personálu.

„V současné chvíli je personál momentálně zajištěn, ale samozřejmě sháníme zaměstnance. Jednáme také s Moravskoslezským krajem, který jsme požádali pomoc, co se týče personálu i ochranných pomůcek a zveřejňujeme i výzvy pro veřejnost,“ nastínila Svobodová.

Co se týče výpomoci personálu, tak Alzheimercentrum Ostrava přivítá zdravotníky do izolační jednotky. „Ale budeme rádi i za další personál na nějaké výpomocné práce. Co se týče ochranných pomůcek tak nám chybí zejména omyvatelné obleky, respirátory nejvyšší možné třídy, i bez výdechového ventilu, jednorázové overaly, zástěry, nanoroušky a rukavice nitrilové,“ vyjmenovala.

Vedení ústavu netuší, jak se nákaza do centra dostala. Prostory se dezinfikovaly a byla už na začátku zavedena přísná opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků