Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Lucy Nicholson, Reuters

V lednu zemřel na Slovensku rekordní počet lidí

Letos v lednu zemřelo na Slovensku o 68 procent lidí více než za stejný měsíc v uplynulých letech. V pátek o tom informoval slovenský statistický úřad.

Ilustrační foto. Foto: Lucy Nicholson, Reuters
V lednu zemřel na Slovensku rekordní počet lidí

Počty úmrtí zásadně ovlivnila druhá vlna pandemie nového typu koronaviru. „V souhrnu za první měsíc letošního roku zemřelo na Slovensku 8650 lidí, což je o 3500 osob víc, než byl průměr za posledních pět let, a o 3600 osob víc než v lednu 2020,“ uvedl statistický úřad.

Podle těchto údajů měl v lednu každý pátý zemřelý méně než 65 let. Celkově počet zemřelých do 64 let převýšil průměr o více než třetinu, konkrétně o 36 procent. Nejhorší byla situace v Nitranském kraji.

Letos v lednu zemřelo na Slovensku 2461 lidí s onemocněním covid-19. V únoru to bylo už přes 2500 osob. V boji s pandemií pomáhají Slovensku jiné státy, například Německo, Polsko, Dánsko a Belgie. Do země také přijeli lékaři a zdravotní sestry z Rumunska.

Na Slovensku zaznamenali ve čtvrtek 2301 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 a v souvislosti s ním 102 úmrtí. Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testováno 333 872 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 8346 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků