Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Trump se koronavirem nenakazil, potvrdil test

Americký prezident Donald Trump není nakažen novým typem koronaviru navzdory tomu, že byl ve styku nejméně se dvěma infikovanými lidmi, napsala agentura DPA. Test na nákazu je negativní, oznámil prezidentův osobní lékař Sean Conley.

Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Trump se koronavirem nenakazil, potvrdil test

„Dnes večer jsem obdržel potvrzení, že test je negativní,“ oznámil Conley. Trump se nechal otestovat v pátek poté, co se objevily spekulace, že se novým typem koronaviru nakazil brazilský prezident Jair Bolsonaro. S ním se Trump setkal minulý víkend na Floridě. Bolsonaro ale později na Facebooku informace o nákaze popřel.

Koronavirem SARS-CoV-2se ale nakazil Bolsonarův tajemník Fabio Wajngarten, který byl v delegaci, jež se s Donaldem Trumpem setkala v jeho floridské rezidenci Mar-a-Lago. Bílý dům následně uvedl, že Trump i viceprezident USA Mike Pence s nakaženým téměř nepřišli do styku, proto není důvod, aby podstupovali testy. Brazilská televize potom ale zveřejnila záběry, na kterých je vidět tajemník v Trumpově bezprostřední blízkosti.

Ve Spojených státech se koronavirem doposud nakazilo asi 2490 lidí, více než pět desítek pacientů infekci podlehlo. Trump v pátek kvůli epidemii koronaviru vyhlásil stav nouze. To podle něj dává vládě k dispozici až 50 miliard dolarů (1,18 bilionu korun) na boj s nákazou a umožňuje přijímat rychlejší rozhodnutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků