Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Strojvedoucí metra má koronavirus, pražský dopravní podnik přechází na prázdninový provoz

Pražský dopravní podnik (DPP) oznámil, že koronavirem se nakazil strojvedoucí metra. V karanténě skončilo i 27 kolegů, s nimiž přišel do styku. Celkem je v karanténě přes 100 pracovníků DPP, oznámila firma v tiskové zprávě. Kvůli razantnímu poklesu počtu cestujících a narůstajícím počtům zaměstnanců v karanténě přistoupil dopravce i k omezení spojů na úroveň prázdninového provozu.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Strojvedoucí metra má koronavirus, pražský dopravní podnik přechází na prázdninový provoz

„K dnešnímu dni DPP eviduje již více než 100 zaměstnanců napříč profesemi, kteří musí zůstat 14 dnů v karanténě, oznámil podnik. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) v úterý řekl, že nakažený strojvedoucí byl od soboty v karanténě, takže nepřišel do styku s žádnými cestujícími.

Kvůli rostoucímu počtu pracovníků DPP i dalších dopravců v karanténě a naopak klesajícímu počtu cestujících je postupně omezován provoz pražské MHD.

„Nejmarkantnější propad počtu cestujících v pražské MHD ukazuje srovnání přepravních údajů z pondělí 16. března 2020, tj. za první den platnosti zákazu volného pohybu osob, s pondělím 2. března, kdy žádná opatření ještě zavedena nebyla: jedná se o pokles o minus 71 procent,” uvedl organizátor pražské integrované dopravy ROPID.

Na lince metra B začal od středy platit prázdninový provoz, na lince A a C ho zavedou od čtvrtka a u tramvají od pondělí 23. března. Ode středečního rána je rovněž zrušena příměstská vlaková linka S49.

O víkendu začnou jezdit v delším intervalu i noční spoje a asi čtvrtina autobusů má už od úterka provoz zkrácený do 22:30.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků