Hlavní obsah
Policisté u kostela, kde se konala mše. Foto: Policie SR

Slovensko hlásí prvního kněze nakaženého koronavirem

Na Slovensku se potvrdila nákaza novým typem koronaviru u prvního kněze. Jedná se o 54letého salesiána pocházejícího z České republiky. Informovala o tom kancelář Konference biskupů Slovenska (KBS).

Policisté u kostela, kde se konala mše. Foto: Policie SR
Slovensko hlásí prvního kněze nakaženého koronavirem

Kněz byl na návštěvě v Česku a 9. března se vrátil do Popradu, kde působí v místní řeholní komunitě. Po několika dnech dostal vysoké horečky a v úterý 17. března byl v prešovské nemocnici pozitivně testovaný na koronavirus.

„V důsledku toho je v současnosti v karanténě celá popradská salesiánská komunita,“ uvedla kancelář KBS. Jestli se kněz nakazil v ČR, ale není jasné.

Nepovolené mše

Slovenská policie na sociální síti informovala, že v kostele ve městě Trenčianská Teplá se opakovaně uskutečňovaly nepovolené mše. Na jedné, která se uskutečnila tuto neděli, se sešlo asi dvacet lidí. „Kněz policistům tvrdil, že mše byla vykonána v souladu s kanonickým právem a veřejnost se mše zúčastnila z vlastní vůle,“ uvedla policie.

Podle policie zůstával hlavní vchod pokaždé uzavřený a věřící vcházeli do kostela bočním vchodem. Mší se zúčastňovali především starší lidé, kteří patří do nejrizikovější skupiny. „Věc byla zadokumentována a bude postoupena regionálnímu úřadu veřejného zdraví v Trenčíně,“ uvedla policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků