Hlavní obsah
 

Situace se v Číně uklidňuje, v Šanghaji a Pekingu vyšli lidé hromadně do ulic

Zatímco Evropu koronavirus sužuje, v Číně se situace lepší. Menší strach a také teplejší počasí lidi uklidnilo, a tak obyvatelé Šanghaje a Pekingu vyrazili po týdnech hromadně ze svých domovů do ulic a přírody, uvedla agentura Reuters.

 
Situace se v Číně uklidňuje, v Šanghaji a Pekingu vyšli lidé hromadně do ulic

Hodně lidí zamířilo k Letnímu paláci v Pekingu. Většina dodržovala příkaz nošení roušky. „Epidemie už je, zdá se, pod kontrolou. Neznamená to, že už se nemusíme bát, ale už jsem ochotný risknout procházku venku,“ uvedl jeden z místních obyvatel.

Důvěra lidí vzrostla poté, co v Pekingu ani Šanghaji tři dny po sobě nebyly hlášeny žádné nové případy nákazy nemocí Covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Celkově v Číně potvrdila Národní zdravotní komise v sobotu 41 nových případů a sedm úmrtí.

Přestože se situace zlepšila, na mnoha místech stále probíhají namátkové kontroly teploty. Hlavní místa Pekingu, kde by se jinak shlukovalo více lidí, mají omezený počet návštěvníků. Například Letní palác, kde v tomto období bývá až 20 tisíc lidí denně, snížil tuto kapacitu na pět.

Ani Šanghaj nehlásí žádné nové případy, a tak si lidé mohli vychutnat například kávu v nákupní čtvrti Sin-tchien-ti. „Konečně jsem mohla ven, zašla jsem si s kamarádkou na večeři,“ řekla Lin-tu Čang, podle které je situace nyní výrazně uvolněnější než před několika týdny.

Čína je první zemí, ve které se nový typ koronaviru objevil. Dosud bylo v zemi evidováno 81 008 případů, 3 255 z nich bylo smrtelných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků