Hlavní obsah
 

Sestřičky se začaly starat o malé sourozence poté, co se koronavirem postupně nakazila celá rodina

Tříměsíční chlapeček a jeho téměř dvouletá sestřička zůstali v indické nemocnici v izolaci poté, co jejich maminka byla pozitivně testována na koronavirus. Původně si měl děti vyzvednout jejich strýc, protože jejich otec s nimi nežil, ale ten byl také pozitivně testován, stejně jako jejich babička. O děti se tak musely začít starat zdravotní sestřičky.

 
Sestřičky se začaly starat o malé sourozence poté, co se koronavirem postupně nakazila celá rodina

Sedmadvacetiletá žena ze státu Čhattísgarh ve střední Indii přišla kvůli svým potížím společně s dětmi do nemocnice, kde byla pozitivně testována na koronavirus. Lékaři okamžitě její děti izolovali a čekali, až si je vyzvednou jejich příbuzní. U dětí se totiž nákaza nepotvrdila.

Nejprve se do nemocnice dostavil jejich strýc. Přestože neměl žádné potíže, lékaři ho pro jistotu otestovali na koronavirus a zjistili, že je také pozitivní. Pro děti si tak přišla jejich babička, u které se nemoc ale také potvrdila. O děti se tak začaly střídavě starat čtyři zdravotní sestřičky.

Lékaři samozřejmě oslovili i otce dětí, který s nimi sice nežil, ale byl schopen se o ně postarat. Jelikož u dětí i u otce ale bylo nejprve zapotřebí udělat druhé kontrolní testy na koronavirus, zůstali prozatím všichni v nemocnici, dokud nebude jistota, že nejsou nakažení a nebude tak hrozit další šíření viru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků