Hlavní obsah
šéf Fiat Chrysler Mike Manley Foto: Yves Herman, Reuters

Šéfové Fiat Chrysler si kvůli koronaviru dočasně sníží mzdy

Vedení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles si dočasně sníží mzdy kvůli koronavirové pandemii, aby se zabránilo propouštění. S odvoláním na dopis, který zaměstnancům zaslal šéf podniku Mike Manley, o tom v pondělí informovala agentura Reuters.

šéf Fiat Chrysler Mike Manley Foto: Yves Herman, Reuters
Šéfové Fiat Chrysler si kvůli koronaviru dočasně sníží mzdy

Manley uvedl, že bude mít v nadcházejících třech měsících poloviční mzdu, aby se zabránilo propouštění zaměstnanců ve druhém čtvrtletí.

Předseda představenstva John Elkann a další členové představenstva se podle Manleyho dopisu výplaty vzdají do konce roku.

Fiat jako i další velké světové automobilky kvůli koronaviru omezil výrobu. Firmy se navíc obávají propadu poptávky.

Manley, který nastoupil do čela FCA v červnu 2018 po smrti svého předchůdce Sergia Marchionneho, si podle dřívějších informací Reuters loni vydělal dohromady 13,3 milionu eur (363 milionů korun). Základní plat byl 1,43 milionu eur, prémie 1,2 milionu eur a dlouhodobé pobídky celkem 8,8 milionu eur, vyplývá z prohlášení firmy pro burzu. Pobídky se odvíjejí hlavně od plnění cílů prodejů.

Další členové vedení podniku budou pobírat o 30 procent nižší mzdu. Zaměstnanci, které snížení počtu směn v důsledku koronaviru dosud neovlivnilo, budou požádáni o to, aby si 20 procent mzdy nechali vyplatit v pozdějším datu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků