Hlavní obsah
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček Foto: Petr Hloušek, Právo

Hamáček i Seehofer se kvůli podezřelému kontaktu nechali testovat na koronavirus

Jeden z účastníků jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie, která se minulý týden ve středu uskutečnila v Bruselu, se dostal do kontaktu s člověkem nakaženým novým typem koronaviru. V pondělí to uvedlo německé ministerstvo vnitra s tím, že testy u členů německé delegace infekci nepotvrdily. Schůzky se minulý týden zúčastnil i český ministr vnitra Jan Hamáček. I on měl podle svého vyjádření pro serveru iDnes.cz test negativní.

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček Foto: Petr Hloušek, Právo
Hamáček i Seehofer se kvůli podezřelému kontaktu nechali testovat na koronavirus

Agentura DPA napsala, že kvůli této události nepřijel německý ministr vnitra Horst Seehofer do Berlína, ale místo toho nadále zůstává doma v bavorském Ingolstadtu.

Mluvčí ministerstva vnitra Steve Alter na Twitteru uvedl, že Seehofer vyčkává na výsledek testů kontaktní osoby, která se mohla nakazit.

„Oba byli během jednání ve stejné místnosti,” dodal Alter. Výsledky testů u Seehofera a dalších členů německé delegace jsou negativní.

Schůzky se minulý týden zúčastnil i český ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), také jemu - stejně jako dalším členům české delegace - podle serveru iDnes.cz test na nákazu koronavirem vyšel negativně.

Hamáček serveru řekl, že informaci dostal ve čtvrtek odpoledne, následně se omluvil z jednání Sněmovny a odjel jsem domů. V pátek podstoupil test. K danému člověku, kterého nechtěl jmenovat, se prý nepřiblížil víc než na 20 metrů.

Před týdnem ve středu unijní ministři vnitra jednali o situaci na řecko-turecké hranici, přes kterou se do EU snaží proniknout běženci.

Horst Seehofer

Foto: Hannibal Hanschke, Reuters


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků