Hlavní obsah
Reprofoto Foto: ČT art

Roušky na zip. Čeští filharmonici si poradili po svém

Česká filharmonie odehrála 25. dubna v pražském Rudolfinu druhý benefiční koncert, jehož výtěžek je určen na podporu seniorů ohrožených nemocí covid-19. Vystoupení, které vysílala televizní stanice ČT art, zaujalo nejen hudbou, ale také speciálními rouškami s otvorem na ústa, které měli hudebníci hrající na dechové nástroje.

Reprofoto Foto: ČT art
Roušky na zip. Čeští filharmonici si poradili po svém

Povinné nošení roušek na veřejnosti se týká i českých filharmoniků, což může být ale u některých nástrojů problém.

Hudebníci si poradili po svém. Ti, kteří hráli na dechové nástroje, se vybavili speciálním rouškami, u nichž měli otvor na zip, který stačilo rozepnout a mohli hrát.

Na sociálních sítích se kolem toho zdvihla rozepře, zda jsou roušky takto účinné, požitek z hudby ale neutrpěl.

‪Na ČT art Česká televize opět vynikající a benefiční koncert Česká filharmonie na podporu seniorů. Co je ale podle mě...

Zveřejnil(a) Kamil Švec dne Sobota 25. dubna 2020

Orchestr odehrál známé skladby českých i zahraničních skladatelů, například Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka či Antonia Vivaldiho.

Výtěžek z pořadí druhého benefičního koncertu je určen na podporu seniorů, ohrožených nemocí covid-19. První benefiční koncert České filharmonie proběhl již 28. března. Výtěžek šel na zdravotníky z Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, na které se vybralo skoro 7,5 milionu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků