Hlavní obsah
Hraniční přechod Hegyeshalom-Nickelsdorf Foto: Ivan Vilček, Právo

Rakousko zpřísňuje podmínky pro příjezd

Pro cesty do Rakouska už nebude stačit jedna dávka vakcíny Pfizer/BioNTech, Moderna či AstraZeneca, od jejíhož podání uplynulo 22 dní. Od středy bude podle české ambasády ve Vídni nutné mít očkování ukončené, což se počítá hned ode dne, kdy pacient obdržel druhou dávku. Neočkovaní musejí mít test.

Hraniční přechod Hegyeshalom-Nickelsdorf Foto: Ivan Vilček, Právo
Rakousko zpřísňuje podmínky pro příjezd

Stejné pravidlo týkající se okování bude platit pro návštěvy gastronomických a ubytovacích zařízení, kulturních či sportovních akcí. V jejich případě ale začne platit už od neděle. Zpřísnění se netýká těch, kteří dostali jednodávkovou vakcínu Johnson & Johnson.

Češi, kteří vyrazí do Rakouska, už se ale nově nebudou muset elektronicky registrovat na vládním portálu.

Pravidla pro jedince, kteří prodělali onemocnění covid-19 v posledním půlroce, nebo pro ty, kteří se nechávají testovat, se nemění.

Vždy je nutné předložit příslušné potvrzení. Testovaní musí předložit PCR test, který není starší 72 hodin, nebo antigenní, ten nesmí být starší 48 hodin.

Rakouská vláda zpřísněním reaguje na skokový vzestup počtu nákaz koronavirem v posledních dnech. V pátek oznámilo Rakousko přes tisíc nových případů za posledních 24 hodin, nejvíce za poslední tři měsíce. Současně chce země motivovat občany k očkování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků