Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Mapy.cz

Přijeli z Itálie, místo karantény špacírují po Černošicích

Vláda vyhlásila zákaz pohybu lidí vyjma nutných cest do práce, obchodu, lékárny či za příbuznými. Ne všichni pochopili, jak vážná je situace, a bez ohledu na všechny courají po venku. I když by měli být v karanténě, protože přijeli z Itálie. Své o tom vědí obyvatelé Černošic u Prahy.

Ilustrační foto Foto: Mapy.cz
Přijeli z Itálie, místo karantény špacírují po Černošicích

„Snad půlka místních byla na horách v Itálii a Rakousku, a myslíte, že se nějak chránili a chrání? Nebyli doma, i když se jim to důrazně doporučilo. A nezůstávají doma, ani když vláda vyhlásila plošnou karanténu. Courají se po obchodě, jako by se nechumelilo,“ svěřil se Právu jeden z místních prodejců.

„Někteří se tu chovají, jako že my starší můžeme klidně umřít,“ dodal postarší muž. S tím, že se vrátili z Itálie, ale cítí se jako rybičky, takže karanténu neberou vážně, se ostatně mnozí navrátilci sami svěřovali při posezeních v místní hospodě ještě předtím, než se restaurační zařízení uzavřela.

Lidé ale situaci podceňují nejen v Černošicích. „Známý se před týdnem vrátil z Rakouska a musel do karantény. Přesto jsem ho v neděli viděl odvážet věci na komunální skládku, kde v té době byla tak dvacítka lidí,“ potvrdil Právu čtyřicetiletý Marek ze středních Čech.

Za šíření nákazy a nedodržování vládního zákazu ve stavu nouze přitom hrozí tvrdé postihy. Za porušení karantény je pokuta až tři miliony korun. Úmyslné šíření nákazy je dokonce trestným činem se sazbou až 12 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků