Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Deml, ČTK

Přijel jsem z Itálie, řekl muž v nemocnici. Po manévrech zjistili, že si vymýšlí

Nemocnice v Krnově podala trestní oznámení na muže, který ve středu přišel do nemocnice s tím, že přijel z Itálie. Zařízení přijalo veškerá opatření a izolovala ho. Následně se zjistilo, že si vše vymyslel. Policie ho odvezla na služebnu.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Deml, ČTK
Přijel jsem z Itálie, řekl muž v nemocnici. Po manévrech zjistili, že si vymýšlí

Muž přišel ve středu odpoledne do čekárny urgentního příjmu, kde bylo 10 pacientů. Zdravotníkům řekl, že přijel z Itálie, a proto skončil na infekční ambulanci a část urgentního přijmu musela být uzavřena.

„Postupovali jsme dle směrnic, kontaktovali epidemiologa a dokonce přivolali speciální tým, který u muže provedl stěr z dutiny ústní. Jelikož jsme na základě cestovatelské anamnézy usoudili, že by mohl trpět infekčním onemocněním Covid 19,“ sdělil náměstek léčebné péče Bronislav Sedláček.

Čekárna byla vydezinfikována, pacienti poučeni o riziku a odesláni domů. Nemocnice byla v té době také ve spojení s vedením města Krnova, které muže ihned poznalo. Starosta navíc uvedl, že muž byl nedávno v hledáčku jak strážníků, tak policistů.

Kamery rozhodly

„Proto jsme kontaktovali majitele ubytovacího zařízení, kde žije, který nám potvrdil, že muž nikam necestoval. Tato skutečnost byla podložena i kamerovým záznamem, který osobně shlédl místostarosta Krnova,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

Vedení nemocnice proto přivolalo policii, která muže odvezla na služebnu. Zároveň na něj vedení podalo trestní oznámení, kterým se policie bude zabývat. „V současné chvíli policisté shromažďují veškeré informace, a proto nelze případ zatím dále komentovat,“ řekla Novinkám mluvčí policie Eva Michalíková.

„K chování tohoto individua bohužel nemohu nalézt vhodná slova. Chápu, že někdo může přijít o práci a bydlení, ale toto je neomluvitelné,“ konstatoval Sedláček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků