Hlavní obsah
 

Miliony čínských turistů se daly do pohybu

Svátek práce v Číně připadá stejně jako jinde na světě na 1. května. Ve snaze podpořit cestovní ruch však vláda tentokrát svátky prodloužila na celých pět dní. A zatímco v pátek vyrazilo za zábavou a památkami na 23 milionů lidí, v sobotu už to bylo 30 milionů. Oproti předchozímu svátku k uctění památky předků, který se slavil 4. dubna, jde o nárůst o více než 50 procent.

 
Miliony čínských turistů se daly do pohybu

Čína otevřela před svátky více než 8000 top turistických atrakcí (to je zhruba 70 procent z nich), přičemž zavedla speciální opatření v podobě omezení počtu turistů a omezenou otvírací dobu. Pro turisty se opět otevřelo například Zakázané město v Pekingu či Západní jezero v městě Chang-čou.

A lidé toužící po zábavě a po změně se dali do pohybu. První sváteční den památky po celé Číně registrovaly celkem 23,26 milionu turistů, v sobotu pak ještě o sedm milionů více. Oproti předchozím svátkům přibylo turistů z provincie Chu-pej.

Tato provincie, v jejímž městě Wu-chanu vypukla pandemie, logicky naopak hlásí další rekordní úbytek turistů. Tamní úřad pro turismus uvedl, že 22 znovuotevřených hlavních turistických destinací hlásí o 87 procent menší návštěvnost než v uplynulém roce.

Ta je nižší i v ostatních místech, oproti minulému roku se jedná stále o něco více než třetinu turistů. Přesto úřady ohlásily, že pouze za sobotní den turisté přinesli do sektoru čínského cestovního ruchu 12,9 miliardy čínských juanů (zhruba 45 miliard korun).

Lidé na ulici v Pekingu

Foto: Tingshu Wang, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků