Hlavní obsah
 

Z Bulovky utekl pacient s koronavirem, venku byl půl hodiny

Policie zadržela muže, který utekl z pražské Nemocnice Na Bulovce ihned poté, kdy se dozvěděl, že má pozitivní test na koronavirus. Podle policie byl venku 30 minut a nedostal se s nikým do kontaktu.

 
Z Bulovky utekl pacient s koronavirem, venku byl půl hodiny

Incident se stal ve čtvrtek krátce před 17. hodinou. Policii přivolali přes tísňovou linku sami zdravotníci, kterým pacient utekl.

„Sestra mu sdělila, že je pozitivní na koronavirus. Muž se okamžitě otočil a z nemocnice utekl,“ sdělila Novinkám mluvčí policie Lucie Drábková. Policisté muže dopadli za zhruba 20 minut v ulici Povltavská.

"Infekční kliniku Nemocnice na Bulovce svévolně opustil pacient pozitivní na COVID-19," potvrdila ČTK mluvčí nemocnice Simona Krautová. "Ihned jsme kontaktovali Policii České republiky," doplnila. Pacient byl podle mluvčí hospitalizovaný na lůžkovém oddělení od 14. března.

Jak se tam z nemocnice dostal, tedy zda pěšky, nebo použil MHD, policie neupřesnila. Rovněž zatím není zřejmé, kolik je muži let a jaké je národnosti.

„Nyní je pod mostem Barikádníků, kde ho hlídají policisté. Řeší se další postup, tedy do které nemocnice bude přepraven,“ dodala k 18. hodině mluvčí. Zda bude muž z něčeho obviněn je otázkou dalšího prověřování případu.

Vláda minulý pátek oznámila, že COVID-19 zařadila na seznam nakažlivých nemocí, jejichž šíření může být považováno za trestný čin. Podle trestního zákoníku hrozí za šíření nakažlivé choroby až tři roky vězení, a v případě stavu ohrožení státu dokonce až osm let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků