Hlavní obsah
Britští policisté Foto: Profimedia.cz

Opilý chuligán kašlal a plival na policistku, dostal půl roku natvrdo

Čtyřicetiletý David Mott z britského Blackburnu skončil na půl roku za mřížemi poté, co v pondělí opilý vyhrožoval policistce tím, že ji nakazí koronavirem, a plivnul na ni. Ve zrychleném soudním řízení byl odsouzen ke 26 týdnům odnětí svobody.

Britští policisté Foto: Profimedia.cz
Opilý chuligán kašlal a plival na policistku, dostal půl roku natvrdo

Vše začalo poměrně nenápadně. Policisté zastavili taxík, ve kterém Mott cestoval s dalšími dvěma lidmi. Když ho po vystoupení z vozidla policistka Linda Haywoodová upozornila na to, že jako skupina nedodržují nová pravidla o nesdružování se, opilý David Mott se přestal ovládat a vykročil směrem k policistce.

A man who spat at a police officer after he was stopped to be given advice about social distancing for COVID-19 has been...

Zveřejnil(a) Lancashire Police dne Čtvrtek 26. března 2020

Haywoodová jej vyzvala, aby od ní poodstoupil, on však na ni místo toho kašlal a plival. Policistka byla nucena použít pepřový sprej a výtržníka zpacifikovat. U soudu muž posléze připustil, že jeho chování vůči policistce bylo výhrůžné, navíc měl v držení útočnou zbraň a marihuanu.

Až rok za mřížemi

„Z toho absolutního pohrdání, které předvedl vůči mně jako policistce a člověku, je mi špatně. My policisté chráníme veřejnost a neměli bychom během toho být vystaveni zbytečným rizikům, jaká vyvolal právě Mott,” uvedla policistka.

Vzhledem k tomu, že si byl muž vědom toho, že se nový koronavirus může přenést kašláním a pliváním, uvedl policistku v obavy o její osobní bezpečnost.

Vyšetřovatelé již uvedli, že kdokoliv, kdo něco obdobného udělá v budoucnu, bude čelit trestu odnětí svobody ve výši až jednoho roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků