Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Benoit Tessier, Reuters

Oblíbený koncert jódlování nastartoval tsunami nákaz

Tradiční koncert jódlování vedl ve Švýcarsku zjevně k prudkému nárůstu nových nákaz koronavirem. Akce z konce září se v kantonu Schwyz podle úřadů zúčastnilo přibližně 600 lidí.

Ilustrační foto Foto: Benoit Tessier, Reuters
Oblíbený koncert jódlování nastartoval tsunami nákaz

Byli sice vyzváni, aby si udržovali odstupy, nemuseli však mít ochranné roušky. Nyní se kanton s více než 1230 případy koronaviru řadí k nejhůře postiženým regionům Evropy.

„Devět dní po představení jsme zjistili, že se nakazilo několik lidí v této skupině,“ řekl stanici RTS Beat Hegner, pořadatel akce. Jen ve středu bylo pozitivně testováno 94 lidí, dvakrát více než den předtím.

„Exploze v počtu případů ve Schwyzu je jedna z nejhorších v celé Evropě,“ potvrdil Reto Nueesch, primář nemocnice v kantonu.

Přetížená nemocnice již vyzvala lidi, aby nosili roušky a vyhýbali se shromážděním. „Míra pozitivních testů je extrémně vysoká,“ upozornila ředitelka nemocnice Franziska Foellmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků