Hlavní obsah
 

Obětí koronaviru je ve Francii nejspíš více. Stát počítá jen úmrtí v nemocnicích

Francie je v Evropě čtvrtou nejpostiženější zemí koronavirem. Dosud hlásí 1100 obětí na životech, ale jejich skutečný počet může být vyšší, varoval předseda federace francouzských nemocnic Frederic Valletoux. Do oficiálních čísel se prý počítají jen ti lidé, kteří viru podlehnou v nemocnici.

 
Obětí koronaviru je ve Francii nejspíš více. Stát počítá jen úmrtí v nemocnicích

Země podle Valletouxe nezapočítává nakažené, kteří nemoci Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehnou mimo nemocnice.

„Známe pouze data, která nám poskytují nemocnice. Nárůst v oficiálních číslech je už i tak vysoký, ale celkový počet mrtvých by byl bezpochyby vyšší, kdybychom započítali situaci z domovů důchodců a v potaz brali ty, kteří zemřou doma,“ řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici France Info Valletoux.

Koronavirus ovlivnil také komunální volby ve Francii. Na příznaky nemoci si stěžuje stále více členů komisí, které dohlížely na první kolo voleb. Francouzi 15. března vybírali nové vedení více než 35 tisíců měst a obcí, a to navzdory obavám, že by se lidé při hlasování mohli nakazit koronavirem. Druhé kolo voleb, které se mělo konat 22. března, už bylo odloženo.

Ve Francii ještě nejsou známa čísla ze středy, v úterý večer evidovala země 22 304 případů nákazy koronavirem, z nichž 1100 lidí zemřelo a 3281 se jich uzdravilo. Tamní ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že v nejbližších dnech začne Francie oznamovat i údaje z domovů seniorů, kde onemocnění podlehne nejvíce nakažených.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků