Hlavní obsah
Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová. Foto: Greg Bowker, ČTK/AP

Nový Zéland ruší všechna opatření proti koronaviru

Na Novém Zélandu přestanou od půlnoci platit veškerá opatření proti koronaviru. Země za poslední den nezaznamenala ani jeden případ nákazy, oznámila premiérka Jacinda Ardernová. Vyzvala ale obyvatele k opatrnosti a dodržování základních hygienických pravidel. Výjimkou je největší město Auckland, kde některá opatření zůstanou v platnosti. Situace se zlepšuje také v Austrálii.

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová. Foto: Greg Bowker, ČTK/AP
Nový Zéland ruší všechna opatření proti koronaviru

„Auckland potřebuje více času,“ uvedla premiérka. Novozélandské největší město je od pondělní půlnoci zařazeno do druhého stupně nebezpečí. Pro obyvatele novozélandské metropole tak stále platí některé povinnosti, například nosit roušku v hromadné dopravě. Velikost veřejných shromáždění je omezena na 100 osob.

Nový Zéland, který má zhruba pět milionů obyvatel, nezaznamenal za poslední den ani jeden nový případ nákazy koronavirem. Aktuálně je na Novém Zélandu 62 nakažených. Od začátku epidemie covidu-19 ostrovní stát zaznamenal 1815 nakažených a 25 mrtvých.

Austrálie hlásí zlepšení

Výrazné zlepšení situace hlásí i sousední Austrálie, která zaznamenala za poslední den 16 nových případů covidu-19. To je nejnižší přírůstek od poloviny června. Největší počet nově nakažených, 11, připadá na stát Viktorie, kde žije zhruba sedm milionů osob.

„Je to pro nás velký den,“ uvedl premiér státu Viktorie Daniel Andrews. Pokud počet nových případů zůstane pod 50 za den, vláda tohoto státu umožní, aby se od 28. září v hlavním městě Melbourne znovu otevřely sklady, továrny, stavby nebo mateřské školy.

Na stát Viktorie připadá zhruba 75 procent všech nakažených koronavirem v Austrálii. Od začátku epidemie Austrálie zaznamenala na 27 tisíc případů nákazy a 851 úmrtí souvisejících s nemocí covid-19.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků