Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Němečtí lékaři upozorňují na svoje obavy nahotou

Němečtí praktičtí lékaři se snaží upozornit na nedostatek ochranných pomůcek kampaní, ve které pózují ve svých ordinacích bez oblečení. Snímky, na nichž mají doktoři na sobě často jen fonendoskop, jsou součástí akce s názvem Blanke Bedenken (Holé obavy).

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Němečtí lékaři upozorňují na svoje obavy nahotou

Lékaři doufají, že touto netradiční formou získají na svou stranu veřejnost a přimějí úřady, aby je v době koronavirové pandemie lépe zásobovaly rouškami, rukavicemi či ochrannými obleky, napsala agentura DPA.

„Jsme praktici a praktičky. Abychom vás mohli bezpečně prohlédnout, potřebujeme pro sebe i svůj tým ochranné prostředky. Pokud nám dojde to málo, co máme, pak budeme vypadat takto,“ píše se na internetové stránce kampaně.

Lékaři na stránku posílají své fotografie, které mají ukázat, že bez ochranných pomůcek jsou v boji proti koronaviru bezbranní. Pózují na nich nazí, často jen s fonendoskopem kolem krku či tlakoměrem na paži, s podomácku ušitými rouškami nebo transparenty zakrývajícími intimní místa. Na jednom z nich například lékařka píše: „Naučila jsem se šít rány. Proč si teď musím šít sama roušky?“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků