Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Novorozenec z Londýna má pozitivní test, je nejmladším nakaženým na světě

Ve Velké Británii evidují prvního novorozence na světě, který přišel na svět s pozitivním nálezem na nový koronavirus. Matka i dítě jsou v jiných londýnských nemocnicích, přičemž stav matky je horší než dítěte, informoval v sobotu server britského deníku Daily Mail, podle kterého jde o nejmladšího nakaženého na světě.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Novorozenec z Londýna má pozitivní test, je nejmladším nakaženým na světě

Matka byla podle serveru před několika dny narychlo převezena do nemocnice se zápalem plic. Nákaza koronavirem u ní byla až po porodu.

Lékaři si zatím nejsou jistí, zda koronavirus do těla novorozence přešel již v děloze, anebo se dítě nakazilo během porodu. Britská média neuvádí, kdy přesně se dítě narodilo, testováno však bylo krátce po příchodu na svět. Inkubační doba koronaviru se v součanosti odhaduje na dva až čtrnáct dní.

Zatímco dítě zůstalo v nemocnici North Middlesex Hospital, kde přišlo na svět, matku převezli na speciální infekční kliniku.

Podle dosavadních poznatků koronavirus na rozdíl od jiných infekcí způsobuje zvýšené riziko pro nejstarší věkové kategorie, zatímco u malých dětí má nemoc Covid-19 většinou mírný průběh.

Počet nakažených ve Velké Británii o víkendu stoupl na zhruba osm stovek, přičemž poslední nárůst byl skokový, a to o dvě stovky osob za den. Nemoci dosud podlehlo 11 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků