Hlavní obsah

Nakažených v Česku přibylo nejvíce za dva měsíce. Ve kterých okresech?

Ve čtvrtek přibylo v Česku 118 nakažených koronavirem, nejvíce za poslední dva měsíce. Nejvyšší počet nových pacientů je na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a v Praze.

Nakažených v Česku přibylo nejvíce za dva měsíce. Ve kterých okresech?

Čtvrteční denní přírůstek nově nakažených je největší od 21. dubna. Denní nárůst přes stovku zaznamenaly laboratoře naposledy před měsícem, kdy přibylo 111 nových případů.

Nejvyšší denní přírůstky podle údajů hygienických stanic jsou momentálně na Karvinsku (51), v okrese Frýdek-Místek (17) a v Praze (8). V ostatních okresech jsou to jen velmi nízké jednotky případů.

Podle informací z jednotlivých krajských hygienických stanic, které data za předchozí den aktualizují vždy následující den ráno, se pravděpodobně zvětšilo ohnisko v hlavním městě, nebo tam dokonce přibyla ohniska nová. Pražská hygiena však uvádí poslední údaj ke čtvrteční 18. hodině a na přímý dotaz, zda se údaj ve večerních hodinách změnil, odmítl mluvčí Zbyněk Boublík odpovědět: „Máme pracovní údaj, který zveřejníme opět večer v osmnáct hodin.“

K čtvrteční 18. hodině tedy v Praze přibylo 8 nově zjištěných pacientů s koronavirem.

V metropoli nyní hygienici řeší kontakty náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN), u něhož se nákaza potvrdila v úterý večer. V karanténě skončilo celé vedení města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků