Hlavní obsah

Nákaza ve firmě na Novojičínsku. Máme problémy s pendlery, zní z kraje

Zhruba 1500 zaměstnanců společnosti Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína budou kvůli rozšíření nákazy v závodě testovat hygienici. Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák požádal vládu, aby při plošném testování v regionu nasadila armádu. Hygienici upozorňují na problémy ve firmách zaměstnávajících pendlery.

Nákaza ve firmě na Novojičínsku. Máme problémy s pendlery, zní z kraje

„Zdrojem jsou pravděpodobně pendleři, kteří přejíždí hranici tam a zpět. Doufejme, že se to nějakým zásadním způsobem neprojeví na počtu nakažených,“ řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Za pondělí ve firmě vyrábějící světlomety do automobilů přibylo podle 23 nakažených.

Ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová potvrdila, že pendleři jsou čím dál větším problémem. „Proto jsme vydali v minulých dnech mimořádné opatření, že firmy zaměstnávající tyto osoby je nechají vyšetřit, jinak jim musí zabránit vstupu na pracoviště,“ poukázala.

Kromě Varrocu evidují hygienici nákazu i v dalších podnicích v Moravskoslezském kraji. Má jít o pět firem hlavně z Ostravska a Novojičínska, kde jsou velké průmyslové zóny i velké závody. „Ale máme pozitivního pendlera i z Bruntálu,“ doplnila Svrčinová s tím, že nákaza se objevila i mezi zaměstnanci společnosti KES ve Vratimově nedaleko Ostravy.

„Tam ale budeme pouze předávat informace do Polska, protože firma dodržuje všechna opatření, jediné slabé místo je přeprava zaměstnanců do zaměstnání z Polska svozovými autobusy,“ nastínila.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák požádal vládu, aby při plošném testování v kraji nasadila armádu. Vojáci by měli pomoci příští týden, kdy by se mělo testovat 6000 zaměstnanců OKD. Vláda to schválila na pondělním zasedání.

Ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová

Foto: Pavel Karban, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků