Hlavní obsah
Erární předměty, včetně slánek a pepřenek, z britských stolů na nějakou dobu zmizí. Foto: Profimedia.cz

Na slánky a pepřenky v restauracích zapomeňte, slyší Britové

Britské restaurace čeká v porovnání s těmi českými start až výrazně později. Jak by také ne, první vlna nákazy koronavirem tam byla o poznání silnější než v českých luzích a hájích, a tak tamější restaurace znovuotevřou až 4. července, zatímco ty české můžou otevřít hostům své vnitřní prostory už v pondělí.

Erární předměty, včetně slánek a pepřenek, z britských stolů na nějakou dobu zmizí. Foto: Profimedia.cz
Na slánky a pepřenky v restauracích zapomeňte, slyší Britové

Na Brity však čekají také mnohé restrikce. Ze stolů budou například zcela odstraněny slánky a pepřenky. Pokud tak budou potřebovat své pokrmy dochutit, budou o to muset požádat obsluhu. Mnozí už vtipkují, že asi budou muset začít nosit do restaurací kořenky po kapsách.

Další rána pak zastihne hotely. Snídaňové bufety se totiž odkládají. Snídaně budou nejspíš povoleny jen servírované, spekuluje se o tom, zda by mohly být formou bufetu alespoň balené produkty, jako například jogurty, minimarmelády atd.

Rušení bufetových snídaní však rozhodně nebude jen záležitostí Velké Británie. Dá se očekávat, že tato opatření budou fungovat i v rámci značného množství evropských letovisek.

Žádné objednávky na baru

Lidé mají očekávat zúžená menu v restauracích, protože kuchaři budou stejně jako další restaurační personál vyzýváni k tomu, aby se mezi sebou snažili v rámci možností udržovat odstupy, informoval britský Daily Telegraph.

Komplikace se pak objeví samozřejmě i pro bary a hospody, které by neměly obsluhovat hosty přímo na baru, což je ve Velké Británii tak nějak obecná zvyklost. Když chcete další pivo, dojdete si pro něj na bar. Obsluha by však nově měla zákazníky žádat, aby seděli u svých stolů, a obsluhovat je přímo u nich.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků