Hlavní obsah

Zemřela nakažená zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice

Zdravotní sestra, která byla pozitivně testovaná na koronavirus, zemřela. Pracovala v pražské Thomayerově nemocnici, kde se nákaza rozšířila. Žena zemřela ve svém bydlišti.

Zemřela nakažená zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice

„Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. S ohledem na přání rodiny, nebudeme k tomu sdělovat žádné další informace,” oznámil Novinkám mluvčí nemocnice Petr Sulek.

V Česku je aktuálně 2805 nakažených a 16 obětí nemoci.

V Thomayerově nemocnici se koronavirem nakazilo několik sester z plicního oddělení a z oddělení následné péče. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dříve řekl, že na oddělení nemoc zavlekl personál.

Proti nákaze byl dostatečně chráněn a hygienici prověřují, jak je možné, že se tam nemoc rozšířila. V oddělení následné péče bylo pozitivně testováno 25 pacientů a dvě sestry, jeden muž zemřel. Podle pátečních slov ředitele nemocnice Zdeňka Beneše byly sestry v dobrém stavu a bez teplot.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků