Hlavní obsah

Na Jihlavsko se vrací povinné roušky

V celém okrese Jihlava bude od úterý povinné nosit roušky ve všech veřejných zařízeních. Informovala o tom Česká televize s odvoláním na jihlavský krizový štáb. Novinkám to potvrdila jihlavská primátorka Karolína Koubová.

Na Jihlavsko se vrací povinné roušky

„Nošení roušek bude platit do odvolání. Dnes jsme se na tom dohodli s krajskou hygienickou stanicí,“ řekla Novinkám Koubová.

Opatření začne platit od úterních 15:00. K vyhodnocení dopadu nařízení se úřad s hygieniky vrátí v pátek a budou řešit, jak dlouho budou roušky povinné.

Roušky musí lidé v celém okrese Jihlava nosit v MHD, v obchodech i při kontaktních službách, jako je kosmetika, manikúra nebo pedikúra.

„Právě v obchodech si na to lidé hodně stěžují, protože chtějí mít pocit bezpečí,“ doplnila primátorka s tím, že už od pátku platí v regionu povinnost nosit roušky v sociálních a zdravotnických zařízeních.

I na venkovních akcích

Roušky budou muset mít i návštěvníci větších venkovních kulturních akcí. „Kulturní akce nebudeme rušit, ale budeme požadovat taktéž nošení roušek. Věřím tomu, že lidé ocení, že akce nerušíme, a užijí si je i tak,“ dodala Koubová.

Organizátory úřady vyzvou, aby nošení kontrolovali, pokud se tak nestane, bude se porušením nařízení zabývat policie a věc půjde do správního řízení.

Už dříve Jihlava informovala o záměru zavést povinné roušky na jihlavské radnici. Povinnost platí od pondělí. „Přímo na magistrátu se sice onemocnění covid-19 zatím neprojevilo, ale nemocná je jedna spolupracovnice města z komise pro občanské záležitosti. Chystají se proto preventivně další opatření,“ uvedl už dříve mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Na Jihlavsko se vrací povinné roušky. Na snímku jihlavský magistrát, kde povinnost platí od 13. července

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků