Hlavní obsah
 

Na francouzské letadlové lodi se koronavirem nakazilo přes tisíc lidí

Na francouzské letadlové lodi Charles de Gaulle se koronavirem nakazila téměř polovina z 2300 členů posádky. Z 2010 dosud provedených testů bylo 1081 pozitivních, uvedla v pátek ministryně obrany Florence Parlyová. Příznaky nemoci covid-19 podle ní má 545 námořníků, 24 jich bylo hospitalizováno, jeden v kritickém stavu.

 
Na francouzské letadlové lodi se koronavirem nakazilo přes tisíc lidí

První případ nákazy se na lodi prokázal začátkem dubna, na Velikonoce poté obří armádní plavidlo po tříměsíční misi zakotvilo v přístavu Toulon a všichni námořníci jsou nyní v karanténě.

Armáda vyšetřuje, jak se mohla nákaza na palubě tak masivně rozšířit. Námořníci nebyli dlouhé týdny v kontaktu s nikým dalším, v polovině března však plavidlo krátce kotvilo v Brestu.

Investigativní portál Mediapart napsal, že při pobytu v Brestu řada námořníků navštívila své rodiny, někteří si na pevnině zašli do baru či do restaurace. V té době ještě ve Francii neplatila kvůli koronaviru žádná plošná omezení, Mediapart ale s odvoláním na nejmenované členy posádky uvedl, že preventivní opatření na palubě trvala po zastávce v Brestu jen velmi krátkou dobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků