Hlavní obsah

Moravskoslezský kraj hlásí 2858 potvrzených případů nákazy koronavirem

V Moravskoslezském kraji bylo dosud potvrzeno 2858 případů nákazy novým typem koronavirus SARS-CoV-2. Proti pondělí činí nárůst 222 případů, vyplývá to z údajů, které na Facebooku zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO). Vychází z údajů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19.

Moravskoslezský kraj hlásí 2858 potvrzených případů nákazy koronavirem

Podle těchto údajů bylo v kraji aktuálně hospitalizováno 28 lidí, v karanténě jich bylo téměř 800. Uzdravených bylo 1124 lidí. Celkem 68 obyvatel kraje s nemocí covid-19 zemřelo. Systém eviduje obyvatele podle trvalého bydliště.

Nejvíce nakažených v evidenci bylo v kraji v okrese Karviná, a to 1440. Druhý největší počet byl na Ostravsku, kde bylo 620 pozitivních případů, třetí bylo se 444 nakaženými Frýdecko-Místecko.

Vondrák uvedl, že z pohledu rizika se Karvinsko nachází na čtvrtém až šestém stupni z deseti možných, což znamená rostoucí výskyt na hranici komunitního síření. „Dle epidemiologů není nutné v daný okamžik uzavírat Karvinsko plošnou karanténou. Je však absolutně nutné dodržovat všechna opatření nařízená hygienou, jinak se tato hrozba stane reálnou,“ uvedl hejtman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků