Hlavní obsah
Kníže Albert II. monacký s manželkou Charlene Foto: Daniel Cole, ČTK/AP

Monacký kníže Albert II. se nakazil koronavirem

První hlava státu v Evropě se nakazila koronavirem Sars-CoV-2. Infikoval se monacký kníže Albert II., jeho test na nákazu vyšel pozitivně, oznámil v oficiálním sdělení monacký knížecí palác. Ten rovněž uvedl, že stav dvaašedesátiletého panovníka není vážný.

Kníže Albert II. monacký s manželkou Charlene Foto: Daniel Cole, ČTK/AP
Monacký kníže Albert II. se nakazil koronavirem

„Kníže Albert II. monacký, u něhož byly začátkem týdne provedeny testy na koronavirus, je pozitivní na Covid-19,“ uvedl ve čtvrtek odpoledne knížecí palác s odkazem na nemoc, kterou koronavirus způsobuje. Jeho zdravotní stav není znepokojující, uvádí se dále v prohlášení. Kníže je pod kontrolou lékařů, ale doma, odkud nadále pracuje.

Sportovec a cestovatel Albert II. usedl na knížecí trůn v dubnu 2005, po smrti svého otce knížete Rainiera III., který maličkému městskému státu nyní s asi 40 tisíci obyvateli vládl od roku 1949.

Novým koronavirem se nakazila už řada slavných osobností; hlavy států, které dosud podstoupily testy, je měly negativní. Testován byl například brazilský prezident Jair Bolsonaro či americký prezident Donald Trump. Oba poté, co se spolu sešli na Floridě a co se nákaza potvrdila u Bolsonarova tajemníka, který se schůzky rovněž účastnil.

Negativní test měl například i španělský král Felipe VI. a jeho žena Letizia, kteří ho podstoupili poté, co se nákaza potvrdila u ministryně španělské vlády, s níž byla královna na veřejné akci.

Naopak pozitivní test měly mimo jiné manželka španělského premiéra Pedra Sáncheze a žena kanadského premiéra Justina Trudeaua. Mezi nakaženými je i francouzský ministr kultury Franck Riester či australský ministr vnitra Peter Dutton. Ve čtvrtek oznámil nákazu Michel Barnier, hlavní vyjednavač EU v rozhovorech o budoucí podobě vzájemných vztahů unie s Británií po brexitu.

Novým typem koronaviru se tento měsíc nakazil i vnuk posledního rakouského císaře a českého krále Karel Habsburský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků