Hlavní obsah
Zpěvačka Lady Gaga na Met Gala 2019 Foto: Profimedia.cz

Met Gala: Největší módní událost roku se kvůli koronaviru ruší

Největší módní událost roku letos v květnu nebude. Rozhodlo o tom vedení Metropolitního muzea v New Yorku, které akci každoročně hostí. Důvodem je obava z šíření nemoci COVID-19.

Zpěvačka Lady Gaga na Met Gala 2019 Foto: Profimedia.cz
Met Gala: Největší módní událost roku se kvůli koronaviru ruší

Charitativní módní událost Met Gala 2020 se připojuje k dalším kulturním akcím, které kvůli koronaviru neproběhnou. Vedení přistoupilo k tomuto kroku na základě doporučení Centra pro kontrolu nemocí a prevence. Potvrdila to i patronka celé akce, šéfredaktorka americké Vogue Anna Wintourová s tím, že náhradní datum ještě není určeno.

Met Gala je pro módní svět to samé co pro sport Super Bowl a pro svět filmu udílení Oscarů. Na akci smí jen ty nejexkluzivnější celebrity, které údajně vybírá sama Anna Wintourová.

Galavečer každoročně navazuje na výstavu v Kostýmním institutu v rámci newyorského Metropolitního muzea. Samotný večer je pak jakousi oslavou prolínání módy s uměním a každý rok se koná na jiné nápadité téma.

Ve dvaasedmdesátileté historii akce to není zdaleka poprvé, kdy se slavnostní galavečer odložil. Byly i roky, kdy vůbec neproběhl. V roce 1963 byla akce zrušena kvůli atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho, stejně jako v roce 2002 po teroristickém útoku 11. září 2001.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků