Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Maďarsko popřelo zabavení zásilky roušek pro Česko

Tibor Lakatos, šéf maďarského krizového štábu, dementoval v sobotu informace, že Budapešť zabavila zásilku půl milionu roušek určených pro Moravskoslezský kraj.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Maďarsko popřelo zabavení zásilky roušek pro Česko

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák v pátek podle iDnes.cz tvrdil, že zásilka byla zabavena na letišti v Maďarsku. „Není to pravda,“ řekl v sobotu Lakatos.

Zmíněnou informaci o zabavení roušek určených pro Moravskoslezský kraj dementoval rovněž maďarský celní úřad (NAV). „Informace o zabavení zásilky roušek určených pro Českou republiku jsou nepravdivé,“ uvedl NAV.

Podle webových stránek iDnes.cz Vondrák tvrdil, že se jednalo o zásilku roušek od výrobce z Indie, které měly být přednostně určeny zdravotníkům a seniorům v Moravskoslezském kraji.

„Bohužel nás spolupracující společnost informovala, že v Maďarsku byla zásilka roušek zabavena. Zatím to nemám oficiálně třeba nějak z diplomatické strany, ale jak to vypadá, tak jsme o ni přišli,“ citoval web iDnes Vondráka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků