Hlavní obsah
Zázemí hotelu Hilton u Mrtvého moře. Člověk by si uměl představit i horší místo pro karanténu. Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Luxusní jordánské hotely u Mrtvého moře se proměnily v karanténní zónu

Kdo se chcete vrátit do země, vraťte se do pondělí, zněla jasně výzva jordánské vlády vůči občanům země žijícím v zahraničí. Od úterý je mezinárodní letiště v Ammánu v rámci prevence rozšíření nákazy koronavirem uzavřené. Všichni Jordánci, kteří se vrátili v pondělí do své země, byli v armádních autobusech převezeni v doprovodu vojáků do luxusních hotelů u Mrtvého moře, kde je čeká dvoutýdenní karanténa.

Zázemí hotelu Hilton u Mrtvého moře. Člověk by si uměl představit i horší místo pro karanténu. Foto: Jakub Kynčl, Novinky
Luxusní jordánské hotely u Mrtvého moře se proměnily v karanténní zónu

Jordánsko eviduje zatím 29 případů nákazy koronavirem, z nichž jeden pacient se již vyléčil. Tamější ministr pro mediální záležitosti Amjad Adaileh v pondělí oznámil, že vláda okamžitě zavádí nová bezpečnostní opatření pro minimalizaci rozšíření nákazy koronavirem. Jedním z nich je i uzavření hlavního letiště v zemi.

Jordánci dostali nejdříve zákaz vítat na letišti své příbuzné po příletu, nyní je už letiště v Ammánu pro komerční lety uzavřeno úplně. V poslední hodině před začátkem nových opatření přiletěly ještě spoje z Londýna, Dubaje a Istanbulu, kterými se Jordánci vraceli do své domoviny.

Povolení přistát nakonec dostal i letoun Royal Jordanian letící z Tel Avivu, který dosedl na letištní plochu 29 minut po půlnoci místo plánovaného příletu ve 23:55.

Omezení platí samozřejmě i pro odlety. Poslední letadlo se odlepilo z tamější letištní plochy v pondělí ve 23:52, směřovalo do tureckého Istanbulu. Následně už byly všechny další lety zrušeny.

Náklady ponese stát

Již během dne byli ti, kteří přiletěli zpět do země, rozváženi do čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelů kolem Mrtvého moře, kde se běžně léčí lidé z celého světa z kožních potíží. Nezbytné náklady na tento pobyt za občany ponese stát. Celkem se mělo v pondělí do země vrátit přes 4000 občanů.

Místo domácí karantény určilo Jordánské hášimovské království celkem tři oblasti, kde bude probíhat oficiální povinná dvoutýdenní karanténa. Vyjma Mrtvého moře jsou další dvě místa v hlavním městě Ammánu a pobřežním letovisku Aqabě, informoval server Roya News.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků