Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Domenico Stinellis, ČTK/AP

Koronavirus zabil matku čtyřčat

Účast na svatbě příbuzných v Pákistánu skončila pro matku čtyřčat Shabnum Sadiqovou z města Slough na jihovýchodě Anglie tragicky. Po příjezdu do země se nakazila koronavirem a její stav se horšil tak, že 12. března skončila v nemocnici v Islámábádu. Ačkoliv byla okamžitě připojena na plicní ventilaci, přes veškerou péči lékařů boj s virem Sars-CoV-2 v úterý prohrála, píše deník Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Domenico Stinellis, ČTK/AP
Koronavirus zabil matku čtyřčat

„V nemocnici bojovala o život dlouhých 24 dnů. Marně,“ řekl bratr zemřelé ženy v televizi Sky News. Shabnum Sadiqovou popsal jako „velmi pracovitou ženu“, která byla velkým fanouškem boxu.

Sadiqová pracovala jako radní, její kolegové jsou v šoku. „Byla to velmi milá a pracovitá radní. Je to velká ztráta,“ uvedl její kolega Haqeeq Dar. Také on zmínil její bojovnost. „To, že se prala s nákazou 24 dnů na plicním ventilátoru, potvrzuje její houževnatost,“ dodal.

Po ženě zůstalo celkem pět dětí. Čtyřčata přivedla na svět 26. června 2006 císařským řezem. Její vícečetné těhotenství bylo neobvyklé vzhledem k tomu, že otěhotněla navzdory nepříznivé diagnóze syndromu polycystických vaječníků (PCOS). Nemoc často způsobuje u žen neplodnost.

Manžel, s nímž se vydala na návštěvu příbuzných, zůstal v Pákistánu a nemůže se vrátit do Velké Británie kvůli uzavřeným hranicím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků