Hlavní obsah
Vedoucí laboratoře Tilia Laboratories Soňa Peková Foto: Petr Horník, Právo

Konečně! Laboratoř potrestané lékařky dostane povolení testovat

Soukromá laboratoř Tilia dostane povolení testovat. Ve středu to řekl na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (ANO). Do 18 hodin večer musí dodat podklady pro Státní zdravotní ústav (SZU).

Vedoucí laboratoře Tilia Laboratories Soňa Peková Foto: Petr Horník, Právo
Konečně! Laboratoř potrestané lékařky dostane povolení testovat

„Laboratoř Tilia jsme oslovili, měla by dostat podklady a bude v systému,” uvedl Babiš.

„Vyzval jsem ministra Vojtěcha, aby to řešil. Každá laboratoř je cenná,” dodal.

Ministerstvo zdravotnictví dodalo, že laboratoř musí do 18 hodin večer dodat podklady SZU.

Vážení klienti, dovolujeme si Vám oznámit, že naše laboratoř je opět zapojena do diagnostiky SARS-CoV-2. Pro vyšetření...

Zveřejnil(a) Tilia Laboratories dne Středa 18. března 2020

O tom, že laboratoř znovu spouští testování, informovala odpoledne na svých stránkách. Lidi upozorňuje, že ale nedělají odběry.

„Odběrové místo pro naši laboratoř je Kladno - odběrový stan Oblastní Nemocnice Kladno, Vančurova 1548, 272 01 Kladno. V naší laboratoři odběrové místo není, prosím, nekontaktujte tedy laboratoř osobně a výlučně využívejte odběrového stanu v Kladně,” uvádí laboratoř.

„Zájemci o vyšetření prosím pošlete SMS zprávu (prosím netelefonovat) na telefonní číslo 770 159 660 (linka Krajské hygienické stanice města Kladno, paní Dr. Lenka Duchajová), kde prosím uveďte své nacionále (jméno, příjmení, rodné číslo, adresu), aby Vás kolegové zařadili do systému hygienicko-epidemiologického dozoru,” informuje dále.

Jedná se o soukromou laboratoř, která dokázala v začátcích testování dva nakažené koronavirem odhalit. Následně ale byla ministerstvem zdravotnictví zakázána, protože nesplnila podmínky, kterými jsou smlouva s pojišťovnou a certifikát IZO 15189. Pro laboratoř by získat takové povolení trvalo až rok a ke svému běžnému provozu ho nepotřebuje.

Na výjimku ministerstva zdravotnictví už čeká přes 14 dní. Za tu dobu mohla laboratoř otestovat tisíce vzorků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků