Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kapka naděje rozdala na boj s koronavirem 10 milionů korun

Nadační fond Kapka naděje v čele s Vendulou Pizingerovou spustil po celém Česku vlnu naděje během nekonečného boje s novým typem koronaviru. Vybral deset milionů korun, které dostanou nemocnice a lidé, kteří je nejvíce potřebují.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kapka naděje rozdala na boj s koronavirem 10 milionů korun

Kromě více jak 31 000 respirátorů FFP2 a respiračních roušek KN 95 se podařilo pořídit tři mobilní ultrazvukové plicní sondy, stejné množství videolaryngoskopů s umístěnou kamerou a projekcí na displeji, které se využívají v případě obtížně intubovatelných pacientů. Dále pak také šest velmi důležitých přístrojů pro plicní dechovou podporu AIRVO 2.

„Takto významná pomoc by se nám nepodařila bez podpory ve výši 2,5 milionů korun od našeho hlavního partnera, společnosti Shell Czech Republic, a. s. ve spolupráci s členy jejich věrnostního programu, a speciálního daru od Jaroslav Beran Family Foundation, který přispěl částkou milion korun. Zbytek financí alokoval Nadační fond Kapka naděje z prostředků určených na nákup přístrojového vybavení v roce 2020. K tomuto kroku jsme přistoupili s ohledem na vážnost pandemické situace a neodkladnost našeho zapojení,“ říká ředitel Kapky naděje Jan Fischer.

Zatímco respirátory budou rozděleny mezi pětačtyřicet nemocnic po celé republice, kde o jejich distribuci bude rozhodovat vedení nemocnice s podmínkou, že se nezapomene ani na pediatrii, plicní sondy, videolaryngoskopy a nazální ventilátory poputují do FN Motol, kde léčí pacienty s nejtěžším průběhem tohoto onemocnění.

Ředitelka Kapky naděje Vendula Pizingerová.

Foto: archiv Nadačního fondu Kapka naděje/Lenka Hatašová

Přenosná ultrazvuková sonda o velikosti holicího strojku komunikuje s OS Android v tabletu nebo mobilu. V kombinaci s pořizovanou plicní sondou je možné vyšetřit plíce pacienta na lůžku, při převozu do nemocnice nebo v domácím prostředí. Využitelné jsou i po skončení pandemie.

„Jsem velice šťastná, že se nám za přispění našich partnerů podařilo v tak masivní míře přispět k vybavení lékařů přístroji a ochrannými pomůckami. Velmi si jejich práce vážím a přeji, abychom tuto nepříjemnou situaci přečkali co nejrychleji, neztráceli optimismus a nadále si pomáhali. V Kapce naděje připravujeme další vlnu naděje a věříme, že díky ní budeme moci pomáhat ještě více,“ vzkazuje Vendula Pizingerová.

Tím ale „vlna naděje“ nekončí. Již brzy se bude moci zapojit úplně každý, a spustit tak další třeba i větší vlnu naděje a pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků