Hlavní obsah
Hranice mezi státy Virginia a Tennessee ve městě Bristol Foto: Profimedia.cz

Jedna ulice, dvojí pravidla. Jak koronavirus rozdělil město napůl

Zatímco některé státy v USA začaly už koncem dubna pomalu rozvolňovat nastavená opatření, jiné takové kroky teprve chystají. Ke kuriozní situaci došlo ve městě Bristol, jež leží na území dvou států. A zatímco v jedné části města už opatření povolila, na druhé stále platí přísný režim.

Hranice mezi státy Virginia a Tennessee ve městě Bristol Foto: Profimedia.cz
Jedna ulice, dvojí pravidla. Jak koronavirus rozdělil město napůl

Územím Bristolu prochází hranice mezi státy Virginie a Tennessee. Zatímco guvernér Tennessee Bill Lee povolil tamním restauracím, posilovnám či některým obchodům otevřít provozovny už 27. dubna, jeho kolega ze sousedního státu Ralph Northam uvedl, že k takovému kroku přistoupí nejdříve 15. května.

Ve městě tak došlo k paradoxní situaci, kdy na jedné straně ulice lidé mohou navštívit oblíbenou restauraci či kadeřníka, na druhé si však lidé musejí na posezení nechat zajít chuť.

„Pokud je s restrikcemi konec u nich, pak přece i u nás,” postěžoval si majitel restaurace Joe Deel z Virginie. A s jeho názorem sportovně souhlasí i zástupci druhé strany. „Rád bych viděl otevřené podniky i na druhé straně. Sice je to pro nás konkurence, ale raději bych viděl, aby se všem dařilo dobře,” říká majitel restaurace z Tennessee Travis Penn.

Provozovatelé podniků ve Virginii budou s největší pravděpodobností moci otevřít v pátek. Povolena však bude pouze poloviční kapacita ve srovnání se situací před pandemií nového koronaviru.

Ve Virginii je zatím hlášeno zhruba 25 tisíc případů nákazy koronavirem a nejméně 850 mrtvých v souvislosti s nákazou. V Tennessee jsou čísla pandemie příznivější. Nakazilo se přibližně 15500 lidí a hlášeno je 251 úmrtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků