Hlavní obsah
 

Jak se žije v karanténě rodině s deseti dětmi

Když se maďarský kanoista a bývalý mistr světa Márton Joób ženil, plánoval se svou ženou šest dětí. Osud jim ale přál, dnes již mají deset dětí a jedenácté je na cestě. Zvládnout ale tolik dětí během karantény, kdy děti nechodí do školy a všichni jsou uzavřeni v domě, je občas nad lidské síly.

 
Jak se žije v karanténě rodině s deseti dětmi

Mnozí rodiče si stěžují, jak je pro ně těžké zvládat domácí vyučování s dvěma dětmi. Pro ně tak bude naprosto nepředstavitelné, jak je to se šesti školáky a k tomu se čtyřmi menšími dětmi, jak tomu je v rodině Martona Jooba.

Zkoordinovat vše tak, aby každé dítě stihlo splnit všechny úkoly včas, k tomu zabavit ještě menší děti a připravit pro všechny jídlo, vyžaduje nejen spoustu energie a umu, ale také pořádnou dávku trpělivosti.

Joób si ale nestěžuje. Všechny tyto nové skutečnosti pojal jako výzvu, která v konečném důsledku může ještě více děti mezi sebou sblížit. Sám po dvou týdnech izolace potvrzuje, že jsou děti samostatnější, naučily se lépe spolupracovat, pomáhat v domácnosti a zároveň to u nich posílilo i jejich křesťanské hodnoty.

„Tento virus změnil mnoho věcí, pomohl nám alespoň trochu zpomalit,” svěřil se trojnásobný mistr světa v kanoistice v letech 2003 až 2007.

Pro Martona je jeho rodina nadevše. I když přiznává, že je občas velmi těžké vše zvládat, rád by ještě svou rodinu v současné době čítající šest dívek, čtyři chlapce ve věku 1-15 let a jednoho ještě nenarozeného chlapce, rozšířil. „Pokud nám Bůh dopřeje, pak bychom se ženou chtěli ještě další dvě děti,” dodává Marton.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků