Hlavní obsah
 

Jak se vyhnout nákaze, radí ministerstvo v novém videu

Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím Novinek ve středu zveřejnilo nové instruktážní video týkající se nákazy koronavirem. Podle odborníků by se měli lidé vyhnout místům s větším počtem lidí, zejména by ale neměli jezdit do zemí zasažených virem. Jako prevenci ministerstvo doporučuje důkladné mytí rukou, ale také dodržování pitného režimu a dostatek pohybu.

 
Jak se vyhnout nákaze, radí ministerstvo v novém videu

Animované video ministerstva shrnuje základní pravidla týkající se prevence před nákazou koronavirem. Nebezpečný vir se šíří kapénkami a vzduchem zejména při kašlání, ale také během hovoru na vzdálenost i dva metry.

Příznaky onemocnění jsou podobné běžné chřipce - například zvýšená teplota, únava, bolest svalů nebo dýchací potíže. Jako prevenci ministerstvo doporučuje necestovat do zasažených oblastí, používat jednorázové kapesníky a kýchat do paží nebo rukávu.

Důležitá je podle zdravotníků ale také životospráva, ke které patří zdravý a dostatečný spánek, dodržování pitného režimu a pravidelný pohyb.

V případě potíží nebo po návratu z rizikové oblasti mají lidé zůstat doma a kontaktovat lékaře nebo hygienickou stanici. Ministerstvo uvádí kontakty na infolinky Státního zdravotního ústavu na číslech 724 810 106 a 725 191 367. Více informací je k mání také na webu ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků