Hlavní obsah
 

Dojemné první setkání matky s novorozeným synem poté, co přežila těžkou formu covidu-19

Šestatřicetiletá Yanira Sorianová z New Yorku byla ve třetím trimestru těhotenství hospitalizována v nemocnici se zápalem plic. Testy následně prokázaly, že se jedná o potíže spjaté s covidem-19. Její stav byl natolik závažný, že musela být záhy uvedena do umělého spánku a napojena na plicní ventilátor.

 
Dojemné první setkání matky s novorozeným synem poté, co přežila těžkou formu covidu-19

Lékaři tak bojovali nejen o její život, ale i ještě nenarozeného syna Waltra. Protože se žena nacházela ve velmi špatném stavu a i dítě začalo mít problémy, rozhodli se lékaři provést akutní císařský řez. Žena v té době byla ve 34. týdnu těhotenství.

„Kvůli svému kritickému stavu byla žena uvedena do umělého spánku a připojena k ventilátoru. Když se tedy její syn narodil, nebyla při vědomí, a tedy ani neslyšela své dítě poprvé zaplakat. Přišla tak i o další dny života svého syna,“ vypráví porodník Benjamin Schwartz z oddělení porodnictví a gynekologie v Southside Hospital.

Po jedenácti dnech na ventilátoru se stav maminky natolik zlepšil, že od něj mohla být odpojena a začít rehabilitovat. Svého syna poprvé uviděla až při propouštění z nemocnice.

Radost ze záchrany ženy i dítěte byla ze strany zdravotníků obrovská, většina z nich si proto nenechala ujít jejich první společné setkání.

„To, že maminka tak závažný stav přežila, a navíc se i velmi brzy postavila na nohy, aby mohla o svého syna začít co nejdříve pečovat, je pro nás obrovským zadostiučiněním. Dává to naději jak nám, tak všem ostatním nemocným, kteří onemocní touto závažnou formou koronavirové nákazy,“ dodal Schwartz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků