Hlavní obsah
Netradiční hlediště plzeňského divadla Foto: archiv Divadla Pluto

Do divadla bez roušky? V Plzni ano, díky hledišti

Dobrou zprávu má pro své diváky před nadcházející sezonou plzeňské Divadlo Pluto. Při celém, nebo alespoň části představení nebudou muset mít návštěvníci roušky. Divadlo za to vděčí svému originálnímu hledišti.

Netradiční hlediště plzeňského divadla Foto: archiv Divadla Pluto
Do divadla bez roušky? V Plzni ano, díky hledišti

„Diváci nesedí v řadách, ale u kulatých stolů a během představení konzumují občerstvení,“ řekla Jindřiška Kikinčuková, principálka divadla, které 7. září zahájí svou již 22. sezonu.

„Samozřejmě si toho moc vážíme. V našem divadle hrajeme samé komedie a věříme, že diváci přivítají, že se mohou u nás dál bavit, aniž by byli jakkoliv omezováni,“ dodala Kikinčuková.

Kombinace dvou opatření

Podle Přemysla Tomašuka, ředitele Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje (KHS PK), jde o kombinaci dvou opatření.

„Pokud jde o vnitřní akci nad sto lidí, tak samozřejmě musejí mít lidé roušku, zde ale jde o to, že při představení se v tomto divadle nabízí jídlo a pití ke konzumaci. Při tom samozřejmě ochranu dýchacích cest mít nemusí,“ vysvětlil Tomašuk.

Divadlo Pluto, které sídlí na plzeňské Doubravce, má kapacitu 160 míst. Oproti jiným divadlům se zde ale sedí po čtyřech nebo osmi lidech u kulatých stolů. Diváci mají možnost si z baru přinést do divadelního sálu nejen pivo, víno, kávu nebo limonádu, ale také chlebíčky, zákusky nebo legendární utopence.

„Divákům samozřejmě doporučujeme, aby si roušky vzali do divadla s sebou a pohybovali se v nich v prostorách šatny nebo foyer. Pokud někdo roušku mít nebude, budeme je nabízet k prodeji v naší pokladně. Budeme dbát na zvýšenou hygienu, po každém představení budeme dezinfikovat stoly, židle, ale i jeviště, bar a šatnu,“ vysvětlila produkční divadla Anna Kupková.

Divadlo Pluto zahajuje svou 22. sezonu představením Uzloviny, tedy erotickým kabaretem Radima Uzla na počest jeho 80. narozenin. Během září pak budou na repertoáru nahrazená představení za neodehrané březnové a dubnové termíny.

V říjnu divadlo nabídne divákům minifestival Česky hezky, na kterém přivítá například režiséra Zdeňka Trošku nebo herce a tanečníka Miroslava Hanuše. Na jaře příštího roku chce Divadlo Pluto nabídnout divákům dvě premiéry – komedii Blbec k večeři a také kabaret sestavený z nejlepších scének a písniček Karla Šípa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků