Hlavní obsah
Stanice Victoria v Londýně Foto: Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Čtvrtina Angličanů přestála koronavirus

Více než čtvrtina obyvatel Anglie se zřejmě již nakazila koronavirem. S odvoláním na studii v odborném časopise International Journal of Clinical Practice to napsal deník The Guardian.

Stanice Victoria v Londýně Foto: Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP
Čtvrtina Angličanů přestála koronavirus

Studie o Anglii, kterou vypracovali odborníci z University of Manchester, ze sdružení Salford Royal a z firmy Res Consortium, využívá údaje o nákazách od 149 místních úřadů. Na tomto základě vypočítali odborníci číslo R, které ukazuje, kolik lidí nakazí jeden infikovaný. Tak dospěli k závěru, že do druhé poloviny dubna se nakazila čtvrtina obyvatel Anglie.

Naopak studie pařížského Pasteurova institutu v časopise Science tvrdí, že ve Francii se nakazilo jen 4,4 procenta lidí. Ani v nejhůře postižené oblasti, v pařížské aglomeraci, nepřesáhl prý počet nakažených hranici deseti procent.

Londýnu dochází peníze na MHD

Londýnský starosta Sadiq Khan ve čtvrtek varoval, že pokud nedostane vládní příspěvek, bude muset omezit provoz metra a dalších druhů hromadné dopravy v hlavním městě.

„Za poslední dva měsíce jsme přišli o 90 procent jízdného a ubylo i reklam. Utráceli jsme 600 milionů liber měsíčně na dopravní služby a od našich zákazníků jsme dostali jen málo nebo nic,“ tvrdil Khan, podle nějž se tak už skoro vyčerpala finanční rezerva ve výši 2,1 miliardy liber, kterou město mělo. Jednání s vládou prý zatím nepřinesla nic.

Opozice ve středu upozornila, že za duben zemřelo v pečovatelských domovech 26 tisíc lidí, trojnásobně více, než kolik lidí umíralo ve stejném období během uplynulých pěti let. Jen osm tisíc z nich úřady oficiálně označily za oběť koronaviru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků