Hlavní obsah
 

Čechovi za výtržnosti při demonstraci v Bratislavě hrozí dlouholeté vězení

Dvanáct až pětadvacet let vězení hrozí 31letému Pavlu R. z České republiky a 31letému Martinu J. z okresu Poprad za útok na veřejného činitele v čase vyhlášeného nouzového stavu. Trestného činu se měli oba dopustit na sobotním shromáždění před úřadem vlády v Bratislavě.

 
Čechovi za výtržnosti při demonstraci v Bratislavě hrozí dlouholeté vězení

Oba muži měli házet na policisty a na vodní dělo kameny a dlažební kostky. „Vyšetřovatelem odboru kriminální policie krajského ředitelství v Bratislavě bylo v této souvislosti zahájeno trestní řízení ve věci obzvláště závažného zločinu útoku na veřejného činitele spáchaného v krizovém stavu,“ uvedla slovenská policie na sociální síti.

Kameny a dlažební kostky zasáhly policisty do přilby, hrudi a do dalších míst na těle. Oba útočníci byli zadrženi přímo na místě. „Vyšetřovatel předložil spis prokurátorovi za účelem zpracování návrhu na vazební stíhání obviněných. Prokurátor se s návrhem ztotožnil,“ dodala policie.

Jeden ze zadržených, kteří měli házet kameny a dlažební kostky na policisty

Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj

Nouzový stav platí na Slovensku v souvislosti s pandemií koronaviru. Platí rovněž zákaz shromáždění více než šesti osob. Navzdory tomu se před Úřadem vlády Slovenské republiky sešlo několik stovek lidí, převážně ultras fotbalových klubů z celého Slovenska. Byli mezi nimi také členové a sympatizanti Lidové strany Naše Slovensko. Účastníci protestu křičeli hesla jako „Matovič do basy“, „Nedáme se testovat“, „Matovič je k...t“ a „Slovensko Slovákům“.

Foto: Ivan Vilček, Právo

Členové ultras zapálili před úřadem vlády světlice a začali házet směrem na budovu dělobuchy. Někteří dokonce vylezli na bránu úřadu vlády a snažili se ji vylomit. Po chvíli, když začala praskat zeď, do níž byla brána ukotvena, nastoupila před budovu jednotka těžkooděnců. Okamžitě se na ně snesla sprška kamení a lahví. Policie použila proti členům ultras slzný plyn a vodní dělo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků